نتایج جستجو برای عبارت :

مردود

دوستان عزیزی که آزمون نظارت داشتن و کد دفترچه شان C بوده، یک بار دیگر نتیجه خود را بر روی سایت مشاهده فرمایند!
✅ ماجرا از این قرار است که پاسخ صحیح این سوال در دفترچه C باید گزینه 4 میشد که در کارنامه‌ی دوستانی دفترچه شان این کد بود، به اشتباه 1 اعلام شده بود و تبعا اگر درست زده بودند اشتباه محسوب شده و خیلی از دوستان لب مرزی به همین دلیل مردود شده بودند که با اصلاح دفترچه و افزایش نمره، قبول خواهند شد.
❓مشخص نیست کسانی که از این اشتباه متنفع شد
میپرسد: جای امیدی هست؟
مِن مِن میکنم و با شک می‌گویم: فکر کنم.
نفس لوامه گفت: خاک بر سرت! چقدر خوب بی ایمانی ات را نشان دادی. رفوزه شدی رفت. 
خب راستش توی آن همه شلوغی و درگیری، یادم رفته بود تو را. اینکه همیشه هستی و در هر حال می‌توان به تو امید داشت.
جوانمردی میخواهد حفظیات را در متن زندگی آوردن. 
 هیچ حادثه ی وقوع یافته یی را ضمن مردود شمردن انکار نمی کرد و وهم حادثه ای دلخواه را هرگز به جای حادثه ی وقوع یافته ی نادلخواه نمی نشاند بلکه هر دو صورت را پیش روی تخیل فعال می آورد و به مقایسه ی آنها می پرداخت و در این همیشه عبرتی بود.

عن ام المؤمنین عائشة رضی الله عنها قالت:(قال رسول الله صل الله علیه وسلم من احدث فی امرنا هذا ما لیس منه فهو رد) رواه مسلم

حضرت رسول اکرم میفرمایند:کسی که احداث و نوآوری در دین ایجاد کند،که در اصل شریعت موجود نیست و در دین مبین مبنا و منشا و اساسی ندارد،مردود و غیر قابل تأیید است.

عن ام المؤمنین عائشة رضی الله عنها قالت:(قال رسول الله صل الله علیه وسلم من احدث فی امرنا هذا ما لیس منه فهو رد) رواه مسلم

حضرت رسول اکرم میفرمایند:کسی که احداث و نوآوری در دین ایجاد کن،که در اصل شریعت موجود نیست و در دین مبین مبنا و منشا و اساسی ندارد،مردود و غیر قابل تأیید است.

نماز ستون دین است، اگر قبول شود اعمال دیگر نیز قبول خواهد شد و اگر مردود شود اعمال دیگر نیز مردود می‏گردد. قرآن مجید در آیات متعدّدی درباره نماز، سخن گفته است. همچنین در احادیث فراوان، پیشوایان معصوم علیهم السلام آن را به عنوان بهترین اعمال معرفی کرده‏ اند. 
با عشق تو هر جان به رضا یار رضا(ع)
از عشق تو هر جان برسد بار رضا(ع)
از عشق تو آن را که برون است به کاه
فاءیده  نبا شد  ،  رد ایثار  رضا(ع)

با عشق الهی شهدا دانسته و به رضایت در راه امام رضا(ع)جان داده اند و به بارگاه ایشان اجازه رفت و آمد دارند.
آنانکه در پی کاه این دنیا در پی ذلت و فشار بر مردم و بی فرهنگی،بی عدالتی
...هستند،هر جا که باشند از عشق امام رضا(ع)بیرون رفتن اگه برنگردن هی به جامعه خسارت می زنن و امام رضا(ع)اون ها رو از ایثار و شفاعت در دنیا
 من امروز دوباره رفتم با کمال حماقت و بدون هیچ تمرینی ( کلاس های آزاد این هفته پُر بود چون دیر اقدام کردم) آزمون عملی شرکت کردم . حتی وقتی اون افسر که دو دفعه قبل منو انداخت رو دیدم بازم از رو نرفتم و گفتم این دفعه با  اقتدار قبولم ولی با اقتدار افتادم و همه ی همه ی خانم ها افتادن  به جز یکیشون! حتی بهتریشون که بنده خدا دوبار دور دو فرمون رفت  واسه پارک استاندارد یه کف  دست فاصله اش زیاد بود و بنابراین مردود   من آخرین نفری بودم که امتحان دادم می
در هر ۱۰ ثانیه در نقطه‌ای از دنیا دختری را ختنه می‌کنند.
 و این برای دختران و زنان ختنه شده آغاز زندگی‌ای است پر درد، عفونت، و ناباروری
اینها تنها برخی از پیامدهای ختنه زنان‌اند. 
▪️سازمان ملل متحدبریدن آلت جنسی زنان تحت عنوان «سنت و آیین» را مردود و عمل ناقص‌سازی اندام جنسی زن را مصداق بارز «شکنجه» می‌داند.
آن دعا از آسمان مردود باد
#مولانا
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
✦ @Parsa_Night_narrator ✦
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
[عکس 438×544]
مشاهده مطلب در کانال
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از نیمروز : تعبیر خواب احمق در خوابتان به اختلافی میان عقیده و امکان خسارت­هایی در آینده نزدیکتان باشد. اگر خودتان را احمق بیابید، تعبیراین است که شما توسط کسانی که از نزدیکانتان به حساب می­‌آیند تمسخر شده و مردود شمرده خواهید شد چرا که ایده­‌هایی غیرعادی که اخیراً داشته‌­اید، یا بخاطر تاثیر بدی که نقشه­‌های شما بر دیگران گذاشته است.
ادامه مطلب
آنچه که مستکبران عالم و در رأس آنها آمریکا از کشورهای در حال توسعه و جهان سوم و غیره می‌خواهند، آن است که دستگاه‌های حاکم بر این کشورها، دربست تسلیم سیاست‌های آمریکا باشند. اگر این امر حاصل شود، آن کشور و دولت و مسئولان، از نظر دولتمردان آمریکا مردمانی قابل قبول و بی‌اشکالند. [در غیر این صورت] این کشور از نظر آنها مردود است.فصل اول: مبانی، خصوصیات و مواجهات انقلاب اسلامی ایران 
کارشناس داوری فوتبال گفت: گل تیم سپاهان به پرسپولیس به درستی مردود اعلام شد.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

نوید مظفری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد نحوه قضاوت زاهدی فر در نیمه اول بازی سپاهان و پرسپولیس گفت: این مسابقه یکی از حساس‌ترین بازی‌های باشگاهی این فصل فوتبال ایران است و حواشی زیادی هم قبل از مسابقه داشت بنابراین انتظار می‌رفت که این حواشی در مسابقه به وجود بیاید و مربیان و بازیکنان دو تیم اعترا
قبول عبادات در گرو شناخت امام است
علامه محمد تقی مجلسی رضوان الله علیه می‌نویسد:
احادیث متواتره از رسول خدا و ائمه هدی صلوات الله علیهم اجمعین وارد شده است که اگر کسی یک امام از ائمه معصومین صلوات الله علیهم) را نشناسد، هر چند عبادت بسیار کند، همه مردود است.
لوامع صاحبقرانی، تالیف علامه محمد تقی مجلسی، جلد ۱، صفحه ۱۸، چاپ موسسه مطبوعاتی اسماعیلیان
چِنان سکوت کرده ام که : دیگه هیچی از جانِ زندگی و خدا نمیخوام
ما شده ایم همانند فرزندی که دیگر حامی ندارد ، امنیت ندارد ، ... 
انشالله من هم فردا در تشییع سردار دل ها خواهم بود... ❤ 
عجیب بغض دارم و دلم میخواد حتی یک دقیقه گریمو نگه ندارم... ! 
امروز فقط یچیش قشنگ بود که استاد اصول لبخندزنان بهم میگه : آفرین ۱۸ شدی ، تعدادی زیادی مردود شدن ، آفرین... ! لبخندشو به دنیا نمیدم اصلا...! 
یجا هست سردار میخنده بعد سرشونو میندازه پایین ، اونجا آدم میخواد بمیر
 طلاق در همه فرهنگ ها امری مردود و نکوهیده است و کمتر عقل سلیمی را می توان یافت که فی نفسه طلاق و جدایی را تأیید کند.
ولی گاهی چاره ای نیست ! وگرنه قانون مُتارکه و طلاق را در نظر نمی گرفتند!
اما اینکه بیایند یک نفر را که ۲۷ بار تقاضای طلاق کرده و همه به دلیل کتک خوردن از شوهرش بوده و این شکنجه را سالیانی است تحمل کرده به عنوان الگو صبر معرفی کنند هم از آن کارهای ناب هست !
طرف شب عروسی از شوهرش سیلی خورده و تمام این مدت تحت شکنجه توسط یک فرد روانی ب

با ظهور اشعرى به تدریج بیشتر علماى اهل سنت از روش او پیروى کردند و پس از چندى ، مذهب اشعرى ، مذهب رسمى اهل سنت در مباحث اعتقادى گردید.  اما هنوز هم روش احمد بن حنبل در میان اهل سنت طرفدارانى داشت و از این رو گاه میان حنابله و اشاعره منازعاتى رخ مى داد. این وضعیت ادامه داشت تا اینکه در قرن هشتم ، احمد بن تیمیه حرانى دمشقى (661-728 ق ) ظهور کرد و درصدد ترویج مذهب حنابله برآمد. ابن تیمیه مانند حنابله ، علم کلام را مردود دانست و متکلمان را اهل بدعت معرف
آزمون سخت شیعه دوره آخرزمان/غیبت مهدی نموده امتحانی شیعیان/حق وباطل جنگ دارد دائما با یکدگر/خوش بحال هرشهید وبر امام عاشقان/ریشه دین محمد در ولایت محوری است/مثل زهرا اسوه بودن ازبرای این جهان/کربلاباشد پیامش دلسپاری برولی/باولایت تا شهادت آرزوی مومنان/وقت هم عهدی رسیده باامام و رهبری/جنگ دارد شیعه دائم باتمام دشمنان/عده ای باعشق دنیا همردیف شرشدند/گشته مردود زمانه درمیان دوستان/ازبصیرت شیعه باشد دررکاب رهبری/امربرمعروف دارد هرکجاو هر م
نامزدهای تایید صلاحیت شده در جلسه ای در فرمانداری حضور داشتند که دادستان محترم بابل تاکید داشت، نامزدها باید از وقوع تخلف و جرم  پیشگیری کنند و به مسئولین دفاتر خود نیز اعلام کنند تخلف  و جرمی مرتکب نشوند. آقای دادستان همچنین "اضافه کردن" یا همان "اد کردن" افراد در گروههای تلگرامی، تبلیغات زودهنگام ،سخنرانی های انتخاباتی و .....،را نمونه هایی از تخلفات  انتخاباتی دانست.
و نیک می دانیم که چه کسانی تخلفات انتخاباتی را مدتها قبل کلید زدند! از نظ
در ابتدا چیزی که برای کارفرمایان بسیار مهم است این است که هزینه اجرای طرح چقدر است ؟ دوم این که هزینه نگهداری از آن به چه صورت است ؟
ممکن است طرحی نتواند این دو اصل را برآورده سازد ولی زیبا به نظر برسد ، در آخر مردود خواهد شد .
کارفرمایان با تغییراتی که در طرح انجام می دهند آن را دچار تغییرات بنیادی می کنند . بنابراین بهتر است براساس بودجه کارفرما طراحی دقیق صورت گیرد و در پیشنهاد ات ارائه شده این اصل رعایت شود . همچنین لازم است در طراحی هزین
بعد از خطای شجاع خلیل‌زاده روی سیاوش یزدانی بین بازیکنان دو تیم درگیری به وجود آمد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، پرسپولیس و سپاهان در دیدار مرحله نیمه نهایی جام حذفی از ساعت 21 امروز در ورزشگاه نقش جهان به مصاف یکدیگر رفتند. نیمه اول این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

* خالد شفیعی که جایی در لیست 18 نفره امیر فلعه‌نویی پیدا نکرد، از جایگاه بازی را تماشا می‌کند.

* امیر قلعه‌نویی در پی ش
جای تعجب نیست که نمونۀ بارز ادبیات دوران ما «سِبُک» و آسان شده است که بی‌رودربایستی اعلام می‌کند هدف اصلی و در واقع یگانه هدفش، سرگرم کردن خواننده است؛ اما بهتر است روشن‌تر حرف بزنم:

من به‌هیچ‌وجه نویسندگان این ادبیات سرگرم‌کننده را محکوم نمی‌کنم، چون به‌رغم کم‌مایگی متنی که می‌نویسند، نویسندگانی به‌راستی چیره‌دست‌اند.

اگر امروز کم‌تر نشانی از آن بی‌پروایی و خطر کردن‌های خاص جویس و وولف و ریلکه و بورخس می‌بینیم، همه‌اش را
میرچا الیاده گوید: «تحقیقات جدید نشان داده که مراسم آشامیدن هئومه هماره با آیین پرستش میترا (مهر پرستی) به طور کامل در دین مزدایی و حتی در گاتاها مردود نشده بود. به علاوه قربانی جانوری بدون هیچ وقفه‌ای اجرا می‌شد، حداقل به خاطر بهره بردن عامه‌ی مردم. بنابراین به نظر می‌رسد زرتشت اساسا با افراط کاری در مراسم و آیین‌های شادی خواری و عیاشی جنون آمیز مخالف بود که شامل قربانی‌های خونین بی‌حساب و مصرف بیش از حد هئومه (هوم) می‌شد»[1].
وی در جای د
اگر حالا نگاهی به کتاب های درسی جدید بیندازید، شاید با مطالبی مواجه شوید که با آنچه شما در دوران مدرسه خوانده بودید کمی متفاوت باشد. علم مجموعه ای از دانش است که پیوسته در حال رشد و تغییر است. اکتشافات یا تحقیقات جدید اغلب به ایجاد تغییراتی در نظریات قدیمی می انجامند و گاهی هم به کلی آن ها را باطل می کنند. این بدان معنی است که بعضی «حقایق» علمی که در مدرسه یاد گرفتید دیگر لزوماً صحت ندارند. برای مثال، دایناسورها احتمالاً آن شکلی نبودند که در
آنچه برای همه کارفرمایان در درجه اول مهم است هزینه اجرای طرح است و دوم هزینه نگهداری از آن . بنابراین طرحی که نتواند این دو اصل مهم را برآورده سازد  هرچند زیبا به نظر بیاید مردود خواهد شد و نهایتا در صورت پذیرش  هم کارفرمایان با دستکاری در آن به  جهت  کاهش هزینه ها طرح را  دستخوش  تغییراتی بنیادیی می کنند که با ماهیت اولیه بسیار فاصله می گیرد و یک شیر بی یال و کوپال و اشکم از آب در می آید . بنابراین بهتر است براساس بودجه کارفرما طراحی دقیق انج
عصمت امامان علیهم السلام تبعیت از سنت آنان را واجب مى‌کند و بر
اساس این اعتقاد، فقه شیعه پویا و غنى است. در این عصر، چنان‌که در برخى از
روایات نیز آمده، شیعیان با تشویق امامان علیهم السلام به اجتهاد صحیح روى
آوردند و امامان معصوم علیهم السلام براى حفظ مواریث فقهى و کلامى، ضمن تأکید بر
اجتهاد پیروان خود را از خلط آراى شخصى با احادیث باز‌داشتند و بر حفظ،
کتابت و نقل صحیح آن ترغیب کرده، همزمان، اجتهادات فقیهان اهل‌سنت را که بر اساس قیاس و

تیم های تاتنهام و شفیلد یونایتد که18/8/98 به مصاف هم رفتند به نتیجه ی 1_1 رضایت دادند
 تک گل تاتنهام را ستاره ی کره ای این تیم سون در دقیقه ی 58 به سمر رساند وای اندکی بعد شفیلد گل تساوی را زد اما داور بعد 
از صحبت کردن با مسئولین اتاق VAR گل را به علت افساید مردود  کرد.
اما جورج بولداک گل تساوی شفیلد را اینبار به سلامت زد 
سرمربی تاتنهام برای تغییر نتیجه در دقیقه ی 86 لوکاس مورا را بجای دله الی به زمین اورد اما او نیز نتوانست نتیجه بازی را تغییر دهد و

تیم های تاتنهام و شفیلد یونایتد که18/8/98 به مصاف هم رفتند به نتیجه ی 1_1 رضایت دادند
 تک گل تاتنهام را ستاره ی کره ای این تیم سون در دقیقه ی 58 به ثمر رساند وای اندکی بعد شفیلد گل تساوی را زد اما داور بعد از صحبت کردن با مسئولین اتاق VAR گل را به علت افساید مردود  کرد.
اما جورج بولداک گل تساوی شفیلد را اینبار به سلامت زد 
سرمربی تاتنهام برای تغییر نتیجه در دقیقه ی 86 لوکاس مورا را بجای دله الی به زمین اورد اما او نیز نتوانست نتیجه بازی را تغییر دهد و ب
گشتی زدم در گذشته هایم و باور کردم هر جا کسی باوری را که به او داشتم شکست، در چشمم شکسته شد؛ دود شد؛ مردود شد! 
دریافتم هیچ چیز مثل اعتماد، مثل باور، مثل اطمینان، مثل صداقت ثابت شده، مرا اسیر قید هیچ رابطه ای نمیکند؛ حتی پررنگترینهایش! 
دریافتم فرو ریختن اعتماد در من، بی صدا است؛ در سکوتی تلخ یا شاید مخفی شده پشت واژه هایی تلخ تر! 
من هرگز به هیچ کس نگفته ام دیگر به تو اطمینان ندارم! اما همیشه جسم بی جان اعتمادهایم را زیر آجرهای شکسته دیوار فرو
فرض کنیم که دارید با دوستی در مورد یک موضوع سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و یا ورزشی مناظره کنید. شما مجموعه ای از واقعیت ها را به دوست خود ارائه می دهید زیرا فکر می کنید این واقعیت ها باعث تقویت استدلالتان شده و دوستتان را قانع کند.

با این وجود هنگامی که شما این واقعیت ها را به روشنی بیان می کنید درمی یابید که در همخوانی با درک دوستتان نیست و همچنین متوجه می شوید که این واقعیات برای اصلاح باور نادرست او، نه تنها کافی نبوده بلکه او پس از شنیدن این
به گزارش دورتموند ایران ، تیم دورتموند در هفته چهاردهم بوندسلیگا از مهمان خود دوسلدورف در ورزشگاه وستفالن میزبانی کرد.
در این بازی دورتموند موفق به زدن 5 گل به این تیم شد و در ورزشگاه خود و در مقابل دید هواداران خود جشنواره گل به پا کرد.
اولین گل دورتموند را کاپیتان رویس در دقیقه 42 به ثمر رساند تا این گل آغازی بر جشنواره گل این تیم در نیمه دوم باشد.
با شروع نیمه دوم، در دقیقه 53 توسط سانچو گل دوم وارد دروازه دوسلدورف شد اما با تصمیم VAR این گل مرد
راستش این شب‌ها که دیر می‌خوابم، نصفه‌شب‌ها را همش با خاطرات گذشته سپری می‌کنم و هراتفاق کوچکی مرا یاد قبل‌ترها می‌اندازد.
مثل همین الآن که با خواندن یک توییت، یاد شهریور سه سال پیش افتادم، روز آخری که در خانه بودم و قرار بود فردایش بروم خوابگاه!
آن‌ شب نرگس خانه‌مان بود، جواب کنکورش آمده بود و قبول نشده بود، نرگس به‌خاطر خانواده‌اش مدام رعایت می‌کرد و دوست‌نداشت دانشگاه آزاد برود، وقتی دید سازمان نه‌ چندان محترم سنجش بی‌رحمانه ن
علائم تجاری غیر قابل ثبت 
واژه‌های عام. برای مثال، اگر شرکت شما قصد دارد علامت تجاری «صندلی» را برای فروش صندلی ثبت کند، تقاضانامه ثبت این علامت مردود خواهد شد چون «صندلی » واژه‌های عام برای این محصول است.واژه‌های توصیف کننده. اینها کلماتی هستند که معمولآ در تجارت به منظور توصیف محصول مورد نظر بکار می‌روند. برای مثال، ثبت کلمه شیرین برای شکلات قابل قبول نخواهد بود چون محصول را توصیف می‌کند.در واقع اگر به تولیدکننده شکلات برای عرضه محصو
کتاب ها مثل آدم ها هستند

“کتابها مثل آدمها هستند”

بعضی از کتاب ها ساده لباس می پوشند و بعضی لباس های عجیب و غریب و رنگارنگ دارند.
بعضی از کتاب ها برای ما قصه می گویند تا بخوابیم و بعضی قصه می گویند تا بیدار شویم.
بعضی از کتاب ها تنبل هستند.بعضی از کتاب ها زیاد می خوابند و همیشه خمیازه میکشند.
بعضی از کتاب ها شاگرد اول می شوند و جایزه می گیرند.بعضی مردود می شوند و بعضی تجدید.
بعضی از کتاب ها تقلب می کنند.بعضی از کتاب ها دزدی می کنند.
ادامه مطلب
از نظر صاحبنظران هوش تعاریف مختلفی دارد :
عده ای هوش را قدرت یادگیری تعریف کرده اند.
عده ای آن را قدرت سازگاری با محیط .
از نظر بینه هوش همان چیزی است که آزمون های هوشی می سنجند.
انسان ها فطرتا موجوداتی با ابعاد مختلف ذهنی، عاطفی، جسمی، روانی و اجتماعی هستند که باید به گونه ای متعادل رشد کنند.در نظریه هوش چندگانه به این امر توجه ویژه ای شده است. این نظریه را هووارد گاردنر ارائه کرده است و با دیدگاه سنتی درباره ی هوش متفاوت است و درواقع این دید
معتقدان به تناسخ بر این باورند که روح پس از ترک جسم بواسطه مرگ ،بار دیگر به دنیا باز میگردد تا بازخورد اعمال دوره قبلی حیات خود را دریافت کند.یعنی روح در بدن جدید،پاسخ هر آنچه در زندگی قبلی کرده است را در زندگی جدید میگیرد(پاداش یا کیفر) و این روند بصورت مستمر در دوره های مختلف تولد و مرگ تکرار میشود تا روح از همه ناپاکی ها خارج شود.در باور معتقدین به تناسخ،روح جسم میزبان را خودش انتخاب میکند و این انتخاب بر اساس نیازمندی روح به طهارت و پاکی د
  دیدارتیم‌های پارس جنوبی و ذوب‌آهن با تساوی به پایان رسید و شاگردان مهاجری در یک دیدار تماشایی مقابل پیکان به برتری رسیدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، دو دیدار همزمان هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر از ساعت 20 امروز در جم و قائمشهر بین دو تیم پارس جنوبی و ذوب‌آهن و نساجی پیکان برگزار شد که در پایان نتایج زیر به دست آمد.پارس جنوبی صفر ذوب آهن صفرداور: محمدرضا اکبریانکمک ها: محمد راهی و فرهاد مروجیاخطار:
دستگاه‌های تبلیغاتی و اطلاعاتی وابسته‌ به استکبار، میدان‌دارترین عناصر برای به آشوب کشیدن ملتها هستند؛ دستورالعمل‌هایشان برای گروه‌های غافل و نادانِ اغتشاشگر توی رسانه‌های خودشان به طور علنی دارد پخش میشود: اینجوری با پلیس درگیر بشوید؛ اینجوری علیه بسیج حرف بزنید؛ اینجوری توی خیابان اغتشاش ایجاد کنید؛ اینجوری تخریب کنید؛ اینجوری آتش بزنید!

هر کسی امروز جامعه را به سمت اغتشاش و ناامنی سوق بدهد، از نظر عامه‌‌ی ملت ایران انسان م
علائم تجاری غیر قابل ثبت 
واژه‌های عام. برای مثال، اگر شرکت شما قصد دارد علامت تجاری «صندلی» را برای فروش صندلی ثبت کند، تقاضانامه ثبت این علامت مردود خواهد شد چون «صندلی » واژه‌های عام برای این محصول است.واژه‌های توصیف کننده. اینها کلماتی هستند که معمولآ در تجارت به منظور توصیف محصول مورد نظر بکار می‌روند. برای مثال، ثبت کلمه شیرین برای شکلات قابل قبول نخواهد بود چون محصول را توصیف می‌کند.در واقع اگر به تولیدکننده شکلات برای عرضه محصو

تصور کنید بانکی دارید که در آن هر روز صبح 86400 تومان به حساب شما واریز میشود و تا آخر شب فرصت دارید تا همه پول ها را خرج کنید، چون آخر وقت حساب، خود به خود خالی میشود.
در این صورت شما چه خواهید کرد؟
البته که سعی می کنید تا آخرین ریال را خرج کنید!
هر کدام از ما یک چنین بانکی داریم: بانک زمان.
هر روز صبح، در بانک زمان ما 86400 ثانیه اعتبار ریخته میشود و آخر شب این اعتبار به پایان میرسد.
هیچ برگشتی نیست و هیچ مقداری از این زمان به فردا اضافه نمیشود.
ارز
یکی از مباحث جذاب در مورد روح ، موضوع بازگشت مکرر و چندباره روح به جهان مادی(زمین) و تداوم پاکسازی و سیرتعالی روحانی است.
این مساله به نام «تناسخ» شناخته میشود.تناسخ یعنی یک روح دوره های متناوب در جسم های متعدد زمینی را سپری میکند تا به کمال روحانی خود برسد.در باور معتقدین به تناسخ ، روح در ورود به دنیای مادی(زمینی) و دوره زندگانی در جسم ، دچار آلودگی و پلیدی میشود و پس از ترک جسم میزبان،در جسم دیگری مجدداً وارد چرخه حیات میشود تا از پلیدی های
متحول کننده های تیپ 1 اینیاگرام

1- من اکنون رها می­کنم
مقید کردن خودم و دیگران را به رعایت استانداردهای غیر ممکن.
٢- من اکنون رها می­کنم
ترس خود را از کنترل نکردن خود و دیگران و ناراحت شدن از این موضوع.
 ٣- من اکنون رها می­کنم
ترس خود را از سرزنش شدن بابت اعمال اشتباه.
 ۴- من اکنون رها می­کنم
مردود کردن وجود تناقضات در رفتار خودم راه
 ۵- من اکنون رها می­کنم
عقلانی کردن همه ی رفتارهای خودم را.
 ۶- من اکنون رها می­کنم
نگرانی از چیزهایی که نمی­توان
تقریبا یه ماه بعد از انتخاب رشته ، جواب انتخاب رشته کنکور سراسری اعلام میشه که داوطلبا می تونن با توجه به اطلاعات ثبت نامیشون وارد سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org بشن و نتایج انتخاب رشته کنکور رو ببینن . به نقل از سایت مشاوره تحصیلی کنکور سراسری تحصیلیکو ، با اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری مشخص میشه که داوطلب تو چه رشته و دانشگاه و دوره ای قبول شده و یا حتی ممکنه حد نصاب هیچ رشته ای رو نیاورده باشه و تو نتیجه اش مردود نوشته بشه .

ب
سلام
چند روز دیگر 22 بهمن است
چند روز دیگر می خواهیم جشن کوشش و تلاش برای این مملکت بگیریم
صدای بابا به گوش می رسد:
افشین من رفتم راهپیمایی - اقای صفایی و اقای طالقانی هم می ایند. صدا دور شد . ای بابا این بابای ما هی به ادم یک چیزی می گوید ( قربانش کاش الان هم می گفت ) آمــــــدم . با صدای بلند گفتم
اره دوستان داریم جشنی را بر پا می کنیم که یک ادم از یک کشوری به اسم امریکا ما را تهدید به قحطی می کند.
هزینه این انقلاب که با خون شهدا به بانک هستی پرداخت ش
خشم در موجودات زنده(حیوان و انسان)بعنوان بخشی از مکانیزم دفاعی و بازدارندگی است.یک نکته لازم است در اول کلام ذکر شود و اینکه رفتارهای برخی حیوانات مثل شیر،ببر،گرگ،عقاب،کفتار و همه آنچه ما بعنوان حیوانات درنده میشناسیم هیچ ربطی به خشم و خشونت ندارد.این رفتار لازمه بقای حیات آن موجودات است و اساسا حیوانات جز در مورد بقا و یا احساس خطر و تجاوز به حریم دست به رفتار باصطلاح ما خشونت آمیز نمیزنند.وضعیت انسان این میان کمی متفاوت است.انسان علاوه ب
روزی امتحان جامعه شناسی ملل داشتیم استاد سر کلاس آمد و می دانستیم که 10 سئوال از تاریخ کشور ها خواهد داد. دکتر بنی احمد فقط 1 سئوال داد و رفت. مادر یعقوب لیث صفار از چه نظر در تاریخ معروف است ......؟ از هر که پرسیدم نمی دانست. تقلب آزاد بود چون ممتحنی نبود، اما براستی کسی نمی دانست. همه 2 ساعت نوشتیم از صفات برجسته این مادر از شمشیر زنیش از آشپزی برای سربازان، از بر پا کردن خیمه ها در جنگ از عبادت هایش و...... استاد بعد 2 ساعت آمد و ورقه ها را جمع کرد و رف
نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۹ از طریق سایت azmoon.org اعلام میشه و داوطلبایی که انتخاب رشته کنکور دانشگاه ازاد رو انجام میدن ، می تونن با اطلاعاتشون وارد سایت بشن و جواب نهایی دانشگاه ازاد 99 رو ببینن . به نقل از سایت مشاوره تحصیلی تلفنی تحصیلیکو ، نتایج انتخاب رشته ازاد 99 ممکنه یکی از سه حالت ، قبولی ، مردود و یا ذخیره باشه که داوطلبا باید با توجه به نتیجه شون ، طبق اطلاعیه های سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اقدام کنن .

برای مطالعه متن کامل مقاله

1- من اکنون رها می­کنم
٢- من اکنون رها می­کنم
 ٣- من اکنون رها می­کنم ایناگرام
 ۴- من اکنون رها می­کنم
 ۵- من اکنون رها می­کنم
 ۶- من اکنون رها می­کنم
نگرانی از چیزهایی که

1- من اکنون رها می­کنم
٢- من اکنون رها می­کنم
 ٣- من اکنون رها می­کنم ایناگرام
 ۴- من اکنون رها می­کنم
 ۵- من اکنون رها می­کنم
 ۶- من اکنون رها می­کنم
نگرانی از چیزهایی که
معلم عزیزمممنونم که بمن اموختی منطقِ  چگونه بودن را چگونه گفتن را  و چگونه  عمل کردن را    
تو بودی که آموختی چگونه تلاش کنم که برسم به آن مقصد مطمئنی که خود آنرا برایم مهیا کرده بودی .. 
تو بودی که به من درس تحملِ  محنتها ، ممارست در نیل به مقصود  و  ایمان به تواناییهایم را  کلام به کلام و  خط به خط آموختی ...
تو همان بودی که به شوقت سالیانِ عمر را چشم دوخته به لبهای درّ افشانت ، گوش جان سپردم به آنچه تو نیک می پنداری و تو قدر می دانی .  
ممنونم
اگر قصد دارید گواینامه بگیرید خوب است بدانید که شما باید ابتدا در یک آموزشگاه ثبت نام کرده و کلاسهای عملی و تئوری بگذرانید. پس از قبولی در آزمون های اولیه باید در آزمون اصلی شرکت کنید. هزینه های گواهینامه در سال 98 به شرح زیر می باشد:
 هزینه کلاس های آیین نامه در حدود 70 هزار تومان بوده برای 12 جلسه کلاس عملی نیز باید مبلغی در حدود 500 هزار تومان پرداخت کنید. برای شرکت در آزمون هم باید در مجموع مبلغی حدود 34 هزار تومان به حساب های مختلفی از جمله شهرد
آزمون لکه برای قیر | آزمایش لکه قیر

دو
گرم از نمونه قیر مورد آزمایش را توزین نموده، ده سی‌سی حلال مناسب بدان
اضافه می کنیم به منظور حل کردن نمونه قیر در حلال ۸ مرتبه سیکل زیر تکرار
می شود:

یک دقیقه ظرف حاوی نمونه قیر و حلال را در حمام آب جوش قرار داده و ۵ ثانیه بیرون از حمام به شدت به هم م
ترم دوی ارشد، درس آمار ۲ را با نمره‌ی ۵ افتادم. روزی که امتحانش را دادم، بعد از ۳ ساعت سر و کله زدن با برگه‌ی جلوی رویم، با وجود کتاب باز بودن امتحان، فقط یک سوال را توانستم حل کنم. بعد از امتحان دم در منتظر هم‌کلاسی‌هایم بودم که دیدم استادم از بیرون آمد و هم‌کلاسی‌هایم از سر و گردنش بالا می‌رفتند و فریاد العفوشان بالا بود تا استاد حداقل نمره‌ها را روی نمودار ببرد و ما را نیندازد. در هجوم زر زر بچه‌های کلاس، این من بودم که گوشه‌ای ایستاده
نام فارسی فیلم : ستاره های روی زمین
ژانر : درام ، ماجرایی ، خانوادگی ، هندی
محصول کشور هندوستان
کیفیت : BluRay 720p
حجم : 1.3 گیگابایت
مدت زمان : 2 ساعت و 45 دقیقه
زیرنویس هماهنگ : دارد
دوبله فارسی حرفه ای و جذاب
صوت دوبله بصورت جداگانه
دو زبانه (صوت دوبله و صوت زبان اصلی)
خلاصه داستان : ایشّان آواستی (دارشیل سفری) کودکی نه ساله است که یک سال در کلاس سوم مردود شده و بر خلاف برادر بزرگترش -که همیشه بالاترین نمره‌ها را می‌گیرد- در کلاس از همه
نام فارسی فیلم : ستاره های روی زمین
ژانر : درام ، ماجرایی ، خانوادگی ، هندی
محصول کشور هندوستان
کیفیت : BluRay 720p
حجم : 1.3 گیگابایت
مدت زمان : 2 ساعت و 45 دقیقه
زیرنویس هماهنگ : دارد
دوبله فارسی حرفه ای و جذاب
صوت دوبله بصورت جداگانه
دو زبانه (صوت دوبله و صوت زبان اصلی)
خلاصه داستان : ایشّان آواستی (دارشیل سفری) کودکی نه ساله است که یک سال در کلاس سوم مردود شده و بر خلاف برادر بزرگترش -که همیشه بالاترین نمره‌ها را می‌گیرد- در کلاس از همه
بودن یا نبودن؟ مسئله این است! آیا شریف‌تر آنست که ضربات و لطمات روزگار نامساعد را متحمل شویم و یا آنکه سلاح نبرد به دست گرفته با انبوه مشکلات بجنگیم تا آن ناگواری‌ها را از میان برداریم؟ مردن ... خفتن ... همین و بس؟ اگر خواب مرگ دردهای قلب ما و هزاران آلام دیگر را که طبیعت برجسم ما مستولی می‌کند پایان بخشد، غایتی است که بایستی البته البته آرزومند آن بود. مردن ... خفتن ... خفتن، و شاید خواب دیدن. آه، مانع همین جاست.
در آن زمان که این کالبد خاکی را به
ویرایش نگارشی
ویرایش نگارشی مرحله بعدی یا سطح بالاتری از ویرایش نیتیو است و انجام این نوع ویرایش مستلزم تسلط بیشتر مترجم یا ویرایشگر بر زبان انگلیسی است. در بسیاری از موارد، مجلات علمی معتبر با ایمپک فکتور بالا مقالات را با عنوان poor english رد می کنند. بسیاری از مقالاتی که به این دلیل مردود می شوند، عاری از هر گونه ایراد گرامری هستند . دلیل اصلی رد شدن آنها ایرادات نگارشی است. به بیان ساده، متونی که با ایراد نگارشی روبرو می شوند، ترجمه های
خنده بر ریش همه خلق خدا زد کرونا
محکی بر خرد و دانش ما زد کرونا
ذرّه ای که نشود دیده چنین غوغا کرد
لطمه از چین و بفرمان سیا زد ، کرونا
مدّعی بوده که ما آخر عقلیم و خرد
پنبه ی خواب خوش شاه و گدا زد ، کرونا
خودمان از خودمان خورده گلی تاریخی
زیر توپ من و تو رو به هوا زد کرونا
جای دینداری و همراهی و همدردی ها
خنجری پشت دیانت ز قفا زد کرونا
همه مردود شدیم و همه بازیچه ی او
چک خود را بمن و گوش شما زد کرونا
در زمانی که نیاز همه آرامش بود
داد خود را به قم و ح
اولا چرا ناطور؟ مگه نگهبان چشه؟ دوم اصلا چرا نگهبان دشت؟ وقتی اصلا توی داستان نه دشتی بود نه نگهبانی؟ سوما این همه سر وصدا برای چیه؟ یک رمان بی سر و ته با هیچ داستان خاص و با کمترین جذابیتی! پر شده از محتوای جنسی، منحرفانه و خشونت آمیز.
بچه نوجوون‌هایی که تازه دارند به بلوغ می‌رسند و از عالم و آدم‌ متنفرند و احساساتی گذرا و مزخرف دارند قطعا با این کتاب همزاد پنداری می‌کنند و حتما هم خوششون میاد.
تنها مزیت کتاب رو فرم جالب نوشتاریش می‌دونم ک
از مقالات تدوین شده در سال 1394 با همکاری دانشجویان محترم خانم لیلا رضایی و خانم حکیمه یاری
چکیده
تحولات سریع علمی و کشف اسرار طبیعی و تجربی، عرصه جدیدی از تحقیقات علمی را در محور قرآن‌پژوهی پدید آورده است و این امر به گسترش بحث تفسیر علمی آیات قرآن، البته با رویکردهای متفاوت منجر شده است. برخی با پذیرش وجود همه علوم تجربی در قرآن، آن را پذیرفته و عده‌ای کاملاً آن را مردود دانسته و گروه سوم راه اعتدال را در پیش گرفته و یافته‌های قطعی علوم تج
همانطور که می دانیم و تقریبا همه افراد جامعه درگیر آن هستند؛ بسیاری از اتفاقات و حتی جهت گیری فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و بعضا مذهبی بر اساس فضاسازی در بستر شبکه ها و پیام رسان های اجتماعی عموما تلگرام، اینستاگرام و توییتر در کشور ایجاد می شود.از قضیه قتل طلبه همدانی و حادثه تروریستی مجلس و رژه اهواز گرفته تا دختر آبی و امروز هم اغتشاشات لردگان.در کجای دنیا این حد افسارگسیختگی فضای مجازی دیده می شود؟ کجا می بینیم آنچه باعث ایجاد ناامنی در
وقتی از شدددت خستگی جسمی و روحی با گریه های طفل معصوم که ناشی از بدخواب شدن و خستگی و گشنگی توأمان اوبود مواجه شدم، دیدم که چقدر با اینکه بین آدم ها اگرچه رحم من به او بیشتره(به جز امام زمانش و شاید اولیا الهی که مادری رو به طریق چونکه صد آمد نود هم پیش ماست از بر شدن)ولی واقعا دلم میخواست بندازمش بغل باباش بگم من فقط میخوام بخوابم، ببر آروم ش کن. ولیکن نه دست ما به پدرش می رسید و نه احدی از ابنا بشر برای کمک به ما دیده شده توی این پلان از زندگی...
بر خود لازم دیدم مطلبی در راستای سانحه تلخ هواپیمای اوکراینی بگذارم....اما این مطلب نوشته من نیست و نویسنده آن نا مشخص است.

"اشتباهات انسانی" در آیات و روایات قرآن
  مورد اول: فرعونی که عده زیادی از نوزادان یهودی را عمدا کشته بود (۱)، به حضرت موسی (ع) که یک نفر را بدون قصد کشته بود (۲) میگفت: تو که آدم کشته ای، آمدی برای ارشاد و پیامبری؟! ایشان فرمود من اشتباها زدم (۳)، آیا کسی چون تو باید مرا سرزنش کند؟
  مورد دوم: یک روز در صدر اسلام، نیروهای مسلما
 او باید بداند که همه مردم عادل و همه آنها صادق نیستند، اما به پسرم بیاموزید که به ازای هر شیاد، انسان صدیقی هم وجود دارد. به او بگویید، به ازای هر سیاستمدار خودخواه، رهبر جوانمردی هم یافت می شود. به او بیاموزید، که در ازای هر دشمن، دوستی هم هست. می دانم که وقت می گیرد، اما به او بیاموزید اگر با کار و زحمت خویش، یک دلار کاسبی کند بهتر از آن است که جایی روی زمین پنج دلار بیابد. به او بیاموزیدکه از باختن پند بگیرد و از پیروز شدن لذت ببرد. او را از غ
زهرمیریزد به کامم روزگار نامراد
گوئیا حتی خدا هم میکند بامن عناد
کاتب تقدیر من بی رحم و بی وجدان است
انچه بنوشته سراسر درد بی درمان است
من سزاوار چنین تاوان و دردی نیستم
من حریف دراینچنین جنگ و نبردی نیستم
درنبردی که خداخواهان تحقیر من است
دشمنم وقتی خدا وبخت و تقدیر من است
میزنم فریاد که من بازنده ی پیکارم
میدهد قسمت و تقدیر بسی آزارم
من نمیدانم چرا خدا زمن برگشته
ازچه تقدیر مرا اینهمه بد بنوشته
داغها بردل من این روزگار بنهاده
شیرم اما زجف
سرقت ادبی یا پلاجیریزم عبارت است از استفاده نابجا و نشر مجدد سبک بیان، تفکرات، ایده ها و جملات یک نویسنده دیگر بدون ذکر منبع بطوری که این تصور ایجاد شود که نویسنده خود مالک آن ایده و تفکر و متن بوده است. سرقت ادبی مصداق عدم صداقت آکادمیک است و نقض اخلاق نویسندگی. مجازاتهای مختلفی در انتظار کسانی است که مرتکب دزدی ادبی می شوند. از جمله تعلیق یا اخراج از کار. سرقت ادبی بنا به تعریف یک جرم نیست، اما می تواند مصداق نقش حق تالیف باشد و نقض جدی اصول
زهرمیریزد به کامم روزگار نامراد
گوئیا حتی خدا هم میکند بامن عناد
کاتب تقدیر من بی رحم و بی وجدان است
انچه بنوشته سراسر درد بی درمان است
من سزاوار چنین تاوان و دردی نیستم
من حریف دراینچنین جنگ و نبردی نیستم
درنبردی که خداخواهان تحقیر من است
دشمنم وقتی خدا وبخت و تقدیر من است
میزنم فریاد که من بازنده ی پیکارم
میدهد قسمت و تقدیر بسی آزارم
من نمیدانم چرا خدا زمن برگشته
ازچه تقدیر مرا اینهمه بد بنوشته
داغها بردل من این روزگار بنهاده
شیرم اما زجف
شرایط ثبت نام لاتاری (2021) سال 1398
 شرایط ثبت نام لاتاری (عمومی)
داشتن تابعیت یکی از شرکت های مجاز شرکت کننده در لاتاری (تا به این دوره کشور ایران نیز جزو کشورهای مجاز بوده است)
داشتن مدرک ۱۲ سال تحصیل کامل (معادل دیپلم) یــا دو سـال سابقه کار در طی ۵ سال گذشته که این شغل نیاز به حداقل دو سال آموزش داشته باشد.
 ثبت نام در لاتاری
شرایط سنی لاتاری

سن متقاضی باید حداقل ۱۸ سال بوده و محدودیت حداکثر سن وجود ندارد.
تا سن ۱۷ سالگی می بایست همراه والدین ی
در مبحث تناسخ موضوعی مطرح میشود بنام "حلول".
یعنی روح یک انسان در بدن جدید وارد شده و حیات نوینی را با این جسم جدید آغاز میکند.در نگاه افراطی تر به این قضیه بعضی معتقدند که این روح میتواند در حیوان یا گیاهان نیز وارد بشود(حلول کند).از این منظر این چرخه به منظور پاکسازی روح از آثار برخی اعمال و رفتار دوره قبلی زندگی خودش است.این چرخه را " کارما" مینامند.بطور مشخص این اعتقاد از آئین هندو وارد سایر مکاتب معنوی شده و بعنوان یک اصل با اندک اصلاحاتی مو
شرایط ثبت نام لاتاری (2021) سال 1398
 شرایط ثبت نام لاتاری (عمومی)
داشتن تابعیت یکی از شرکت های مجاز شرکت کننده در لاتاری (تا به این دوره کشور ایران نیز جزو کشورهای مجاز بوده است)
داشتن مدرک ۱۲ سال تحصیل کامل (معادل دیپلم) یــا دو سـال سابقه کار در طی ۵ سال گذشته که این شغل نیاز به حداقل دو سال آموزش داشته باشد.
 ثبت نام در لاتاری
شرایط سنی لاتاری

سن متقاضی باید حداقل ۱۸ سال بوده و محدودیت حداکثر سن وجود ندارد.
تا سن ۱۷ سالگی می بایست همراه والدین ی
ورزش سه نوشت: استقلال شانس قهرمانی در هفته پایانی فصل ۹۸-۹۷ را با یک تصمیم اشتباه داوری از دست داد.
در هفته بیست و نهم و ماقبل پایانی لیگ هجدهم، استقلال در ورزشگاه تختی آبادان با تساوی بدون گل مقابل صنعت نفت متوقف شد که در آن بازی تیم داوری با یک تصمیم جنجالی و اشتباه، گل روح‌الله باقری در دقیقه ۶۸ را آفساید مردود اعلام کرد تا آبی‌ها بخاطر از دست دادن ۲ امتیاز مهم، از کورس رقابت با پرسپولیس و سپاهان برای قهرمانی عقب بمانند و با وجود برتری در
الآن ساعت 2:37 دقیقه ی بامداد سه شنبه ست..و من تو حسی تشکیل شده از شورو شعف،شادی،بی حسی و کرختی،گشادگی قلبو مورمور شدن پاها هستم..یه گزگز خوشایند عجیب که از وسط قلبم شروع میشه،،به  برق گرفتگی لذت بخش تبدیل و میرسه به انگشتان پاهام... نمیدونم تونستم حالمو توصیف کتمو حجم حسی که نامی براش ندارمو??
و دلیل ایجاد این حس در من?
حین خوندن کتاب قدرت حال این حس بهم دست داد...
وقتی صفحاتیش رو میخونم که گویی خودم نوشتم!!
وقتی به راهکارهای پیشنهادیش میرسم که خو
پرس سرشانه از پشت
بررسی و آسیب های پرس سرشانه از پشت
بررسی پرس سرشانه از پشت
پرس سرشانه از پشت همانند بسیاری از حرکاتی که در برنامه تمرینی هر ورزشکاری دیده میشود (نظیر بارفیکس از پشت) وجود دارد. آیا در کل انجام چنین حرکاتی که با قسمت پشت بالاتنه ما سر و کار دارند آسیب زا هستند و در تمرین های مدرن جایی ندارند؟
در جواب باید بگوییم که: “خیر! به هیچ عنوان”
(مقاله مرتبط: باورهای غلط در بدنسازی)
نکته اینجاست که در بدنسازی اغلب این حرکات نیستند که بد
" بورس تنها دانشگاهی است که فارغ التحصیل ندارد"
1- بدون تجربه و علم کافی ترید نکنید2- دارای سیستم معاملاتی باشید3- دارای استراتژی بوده و به آن وفادار باشید4- برای خود سبد سرمایه گذاری درست کنید
5- در هیچ شرایطی تک سهم نشوید6- در کف های معتبر خریدار باشید7- در سقف های معتبر سود شناسایی کنید8- در صورت شناسایی زیان ؛ علت اصلی را حتما پیدا کنید9- در همه معاملات خرید ؛ حد ضرر تعیین کنید و وفادار به آن باشید 10- با هیجان و احساسات به هیچ وجه معامله نکنید11- هم
شاید هیچ هیجانی سخت‌تر و دردناک‌تر از شرم نباشد. شرم به مثابه حمله علیه خود است .
و افراد شرمگین باور می‌کنند که از نظر اجتماع، کاملاً ناپذیرفتنی و مردود هستند.
در نتیجه، شرم باعث احساس بی‌آبرویی و بدنامی در فرد می‌گردد.
فردی که احساس شرم می‌کند می‌خواهد از همه کس خود را مخفی و پنهان نگاه دارد.
امّا گناه بر خلاف شرم باعث نمی‌شود که فرد خود را محکوم کند.
بلکه باعث خودانتقادی به خاطر یک رفتار یا عمل اشتباه در فرد می‌گردد.
البته از نظر روان‌
روز دهم ذی‌الحجه مصادف با عید قربان و اعمال مناسک حج، برای مسلمانان به ویژه شیعیان از اهمیت بالایی برخوردار است، همه جهان این روز را گرامی میدارند.
عید قربان در زمره اعیاد بزرگ مسلمانان شمارده می‌شود و آن را به عید اضحی نامگذاری کرده اند، چرا که اضحی جمع ماده ضحی به معنی ارتفاع روز و امتداد نور آفتاب است و هنگامی که خورشید بالا می‌آید (قبل از ظهر)، آن موقع را ضحی گویند. به همین سبب حجاج به هنگام بالا آمدن آفتاب قربانی می‌کنند، بدین سبب روز

کارنامه کنکور ارشد معماری سال 93-94 که بطور کامل و تمام مراحل  برای شما دوستان گذاشتم و فکر میکنم نگاه به کارنامه های افراد و مقایسه و تطبیق با خود در نحوه برنامه ریزی بسیار بسیار مسمرثمر است و درکل یک آینده نگری در آدم بوجود میاره...

15.56 زبان عمومی وتخصصی ۵۱/۱۱ دروس فنی ساختمان ۴۷/۷۸ دروس تاریخ ومبانی نظری ۲۱/۶۷ درک عمومی معماری ۲۸/۳۳ درک عمومی معماری منظر 32.33 اسکیس رتبه 307 الویت اول تهران روزانه دوم تهران شبانه سوم بهشتینتیجه :::مردود

برزخ در مسیحیت
عالم برزخ فاصله ای است میان دنیا و آخرت...
با اینکه اطلاعات زیادی از عالم برزخ در دست نیست، اما وجود آن از منظر اسلام از مسلمات است.
وجود این عالم در عین اثبات خلود و جاودانگی نفس، پاداش و عقاب الهی پس از مرگ، موکول کردن قیامت و حساب و کتاب نهایی به آینده را دربردارد.
تنها آیه ای از قرآن که می تواند شاهدی بر وجود عالم برزخ باشد آیه شریفه
« و من ورائهم برزخ الی یوم یبعثون»
( مؤمنون، 100)
می باشد. که البته تفاسیر در مورد آن مختلف است.
اک
بزرگان اهل سنّت داستانی نقل کرده‌اند که در آن عمر بن خطّاب به امام حسین (ع) می‌گوید: «هل أنبت على رؤوسنا الشّعر إلّا أنتم» [آیا جز شما کسی مو بر سر ما رویانده است؟] 
متأسّفانه دیده می‌شود که در بسیاری از سایت‌ها و کانال‌ها این جمله را به عنوان اعتراف به ولایت تکوینیِ اهل بیت (ع) تلقّی کرده‌اند! 
در حالی که این تعبیر، تنها یک کنایه‌ی ساده است. به نمونه‌ای دیگر از کاربرد این کنایه توجّه کنید:
«سنة 623: ... و فیها قدم الاشرف دمشق و اطاع المعظم و سأ
در شرایطی که ویروس کرونا به تمام دنیا ترس و نگرانی وارد کرده است کشف واکسن این ویروس می تواند خبر بسیار خوبی باشد اما این خبر واقعا صحت دارد؟
به گزارش کارگر آنلاین به نقل از دیلی میل، دانشمندان فعال در «گرفکس» که یک شرکت مهندسی ژنتیک در هوستون واقع در تگزاس آمریکا است ادعا می کنند که واکسن ویروس کرونا را کشف کرده اند.

مقامات این شرکت به «ژورنال بازرگانی هوستون» گفته اند که مراحل تهیه این واکسن کامل شده و آماده تست شدن بر روی جانوران آزمای
گویند شخصی برای خرید برده به بازار رفت. از برده فروش سراغ بهترین را گرفت. جوانی تنومند و قوی هیکل به او نشان داد و گفت این بهترین برده من است.
از جوان پرسید نامت چیست؟ چند سال سن داری؟ چقدر توان کار داری؟ چه قدر در روز می‌خوابی؟ چه میزان غذا میخوری و ...
برده جوان به هر یک از سوالات کامل‌ترین جواب‌ها را داد اما شخص راضی نشد! برده دوم و سوم نیز به همین شیوه آزموده شده و مردود شدند.
نوبت به چهارمی رسید که جثه‌ای ضعیف و هیکلی نحیف داشت اما پاسخ‌های
بعد از خاتمۀ دور اوّل و دوّم جنگ‌های ایران و روس در زمان فتحعلی شاه قاجار و انعقاد قراردادهای ویران‌کنندۀ گلستان و ترکمانچای، محمّدشاه جانشین فتحعلی شاه برای ترمیم جراحات ملّی به هرات لشکرکشی کرد تا جلوی تجزیۀ این بخش مهم از خاک ایران را بگیرد. همزمان نیروهای انگلیس در جزیرۀ خارک پیاده شدند و دولت وقت بریتانیا ایران را تهدید کرد که اگر دست از محاصرۀ هرات برندارد، در جنوب ایران پیشروی خواهند کرد. بدینسان محمّدشاه از محاصرۀ هرات منصرف شده
 خون دلی که لعل شد ترجمه فارسی خاطراتی است که آیت‌الله  خامنه‌ای به زبان عربی از دوران جوانی و سال‌های مبارزه و زندان خود در دوران تبعید روایت کرده‌اند. 
در سلسله گزارش پیش رو هر روز برشی از کتاب خون دلی که لعل شد که حاوی  خاطره‌ای جذاب از دوران‌های زندگی رهبر فرزانه انقلاب است برای مخاطبان منتشر می‌کنیم.
دربخشی از این کتاب آمده است:
مدرس در نخستین دوره مجلس شورا نامزد نمایندگی از اصفهان شد و با کسب اکثریت قاطع آراء، به عنوان یکی از پنج

حال خوش پدر و مادرامروز دم دمای صبح بود که خواب پدر و مادرم را دیدم ، در باغی پر از میوه های تابستانی هلو و آلو و شفتالو و انگور، هر دو مشغول تناول بودند .
من هم تازه از مشهد رسیده بودم مادرم گفت دا (مادر)علی برو حمام و لباستو بزار توی حمام برات بشورم گفتم دا ول کن هنوز دست نکشیدی از شستن لباسهای ما...نکنه اونجا هم لباسهای بابام را می شوری گفت دلت میاد . در حال صحبت با مامان بودم که بابام گفت با (بابا)علی بیا خوخ بخور گفتم بابا به این میوه دیگه خوخ
ثبت برند به دو صورت ثبت برند حقیقی و ثبت برند حقوقی صورت می گیرد .اگر متقاضی ثبت برند شخص باشد به نام آن شخص به ثبت خواهد رسید . اگر متقاضی شخصیت حقوقی باشد به نام شخصیت حقوقی یا شرکت به ثبت می رسد .
ثبت برند حقیقی و حقوقی در مدارک مورد نیاز جهت ثبت متفاوت می باشند .برای ثبت برند حقیقی تمامی مدارک ارائه شده باید به نام شخص حقیقی باشد و گروه و فعالیت مورد نظر خود در آن مشخص شود .
مجوزها و مدارک آماده شده برای ثبت برند حقوقی باید به نام شرکت باشد و ط
هرکی فهمیده که من دوباره واسه کنکور کارشناسی شرکت میکنم بدون استثناء پرسیده چرا رشته ی خودت زبان رو ادامه نمیدی؟! تو دلم میگم فقط منتظر اجازه ی تو بودم... بعد با یه لبخند زوری بهش میگم چون به رشته م علاقه ندارم! تعجب میکنه... جای تعجب نداره! من فقط علاقه دارم زبان های مختلف رو یاد بگیرم (تعریف نباشه تا حدی هم استعدادشو دارم "اگر بگذارند") در حد اینکه حرف های روزمره شونو بفهمم، نه اینکه برم دانشگاه متون تاریخی وحشتناکی رو بخونم که خوده اونایی که ب
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از نیمروز : تعبیر خواب احمق در خوابتان به اختلافی میان عقیده و امکان خسارت­هایی در آینده نزدیکتان باشد. اگر خودتان را احمق بیابید، تعبیراین است که شما توسط کسانی که از نزدیکانتان به حساب می­‌آیند تمسخر شده و مردود شمرده خواهید شد چرا که ایده­‌هایی غیرعادی که اخیراً داشته‌­اید، یا بخاطر تاثیر بدی که نقشه­‌های شما بر دیگران گذاشته است.
اگر خواب کودکانی احمق را ببینید، تعبیرش رویارویی شما با برخی تغییرا

چند واقعیت خواندنی در مورد ویژگی مدارس ژاپنی

1. معلمان دانش آموزان را از کلاس اخراج نمی کنند

در ماده 26 قانون اساسی ژاپن آمده است :" همه مردم حق دارند که از آموزش برابر برخوردار شوند." و به همین دلیل معلمان ژاپنی جرات نمی ‎کنند که دانش آموزان بی انضباط را از کلاس بیرون کنند و در نتیجه معلمان ژاپنی عادت دارند که با این گونه دانش آموزان کنار بیایند و رفتارشان را اصلاح کنند.

ممنوعیت این کار در ژاپن به این دلیل است که اگر دانش آموزان بی انضباط
ما از کی داریم به ژاپن می بازیم؟

تیم فوتبال ایران در روز دوشنبه 8بهمن 1397 با نتیجه سه گل بر هیچ به ژاپن باخت
امّا این باخت چندان مهم نیست.
 همه مسابقات ورزشی هم بُرد دارد و هم باخت.
ممکن است در یک بازی دیگر با تغییر بازیکنان نتیجه مسابقه معکوس شود.
باخت واقعی و غیرقابل جبران ما از ژاپن از حدود 150سال پیش آغاز شد
 در زمان امیرکبیر روند اصلاحات همزمان در ایران و ژاپن آغاز شد.
 ژاپنی ها روند اصلاحات را پی گرفتند و امروز دارند بر جهان دانش و فناوری ف
رد شدن ویزای کانادا که اصطلاحا‌ً به آن ریجکت ویزای کانادا نیز گفته می‎شود می‎تواند برای هر مسافری بسیار ناامید کننده باشد؛ چرا که برنامه‎‎ی سفر و مهاجرت متقاضی را تحت شعاع قرار می‎دهد. سوألات بیشماری که دراین رابطه مطرح می‎شود با من رو را بر آن داشته که دلایل ریجکت ویزاهای کانادا را بررسی نماید.
همان طور که می‎دانید؛ پس از آن که متقاضی جهت دریافت ویزای کانادا نسبت به انجام انگشت‎نگاری، ثبت اطلاعات بیومتریک و تحویل مدارک لازم اقدام ن
من روایتهای مسعود بهنود رو، اون شیوه روایتگریش رو دوست دارم و فارغ از صحت قصه، گوش می کنم. یک خاطره ای تعریف کرد از زمانی که مقاله ای بر علیه چمران منتشر میشه و چمران باهاش تماس میگیره و بدون اینکه باهاش رفتار ناخوشایندی داشته باشه دعوتش می کنه تا باهم گپ بزنند، می گفت چمران اشعار مولانا رو خوند و همینطور که زمان بیشتری رو با هم می گذروندیم، بیشتر حس نزدیکی بهش داشتم و این آدم اصلا روحیه ای که از یک آدم نظامی انتظار دارید رو نداشت. بسیار طبع ل
بارسلونا امشب موفق شد در دیداری یک طرفه لگانس را با نتیجه ۵-۰ شکست دهد و به مرحله بعدی رقابت های کوپا دل ری صعود کند.

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا بعد از شکست ابتدای هفته در رقابت‌های لالیگا مقابل والنسیا، امشب در چارچوب جام حذفی اسپانیا به مصاف لگانس رفت و در نهایت موفق شد با نتیجه ۵-۰ حریف خود را شکست دهد و به مرحله بعدی رقابت ها صعود کند.

تنها چهار دقیقه از زمان بازی گذشته بود که لیونل مسی با یک پاس در عمق عالی نلسون سمدو را از سمت راست صاح
بسمه تعالی
سلام

سوال:
آیا اصول همسایه­‌داری را می‌­دانید؟
آپارتمان­‌نشینی علاوه بر مزایا، معایبی نیز به همراه دارد. شاید برای بعضی از ما که در آپارتمان سکونت داریم پیش آمده باشد که با همسایه­‌ای مواجه‌ شویم که به عنوان مثال حق شارژ خود را پرداخت نمی‌کند، یا با ایجاد سر و صدای غیرمتعارف موجب سلب آرامش همسایگان مجاور می‌­شود، یا علی‌رغم تذکرات عدیده هیئت مدیره ساختمان مبنی بر نگذاشتن‌ جاکفشی در راهرو باز هم اقدام به این عمل می‌­کند
بسمه تعالی
سلام

سوال :
آیا اصول همسایه­‌داری را می‌­دانید ؟
آپارتمان­‌نشینی علاوه بر مزایا، معایبی نیز به همراه دارد . شاید برای بعضی از ما که در آپارتمان سکونت داریم پیش آمده باشد که با همسایه­‌ای مواجه‌­شویم که به عنوان مثال حق‌شارژ خود را پرداخت نمی‌کند، یا با ایجاد سروصدای غیرمتعارف موجب سلب‌آرامش همسایگان مجاور می­شود، یا علیرغم تذکرات عدیده هیئت‌­مدیره ساختمان مبنی بر نگذاشتن‌ جاکفشی در راهرو بازهم اقدام به این عمل می‌­کن
همه خبر را شنیدیم.خبری شوکه‌کننده و فروریزاننده. خبری دردناک و سرد... خبری که هنوز هم باورش سخت است هرچند امکان‌ش همیشه هست. خبری که این حجم از شوکه‌کنندگی و سختی را نه صرفا در خود، که به واسطه‌ی حماقت و سوتدبیر مسئولین مرتبط و تصمیم نابخردانه‌ی رده‌های عالی نظام انقلاب اسلامی، پیدا می‌کند.سقوط یک هواپیما اصلا خبر ساده‌ای نیست و کشته‌شدن چند ده نفر هرجای دنیا باشد کسی را خوش‌حال نمی‌کند.اما تا زمانی که تقدیر مشترکی نمی‌یابی انگیزه‌ی
جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت: 18:14
توسط:شیما
با سلام واحتراماستاد گرامی با تشکر از زحماتتون ،دانش آموزی در سال 96-95دریکی از مدارس کارودانش درپایه دهم ثبت نام کرده ولی درسال 97-96درمدرسه ی کارودانش دیگری ودررشته ی دیگری تکرار پایه کرده است ایا مشکلی پیش نمیاد ،لطفا راهنمایی بفرمایید

با سلام خدمت همکار محترم
اگر این دانش آموز با ثبت نام تغییر رشته و تکرار پایه اینکار را کرده باشد مشکلی پیش نخواهد آمد
--------------------------------------------------------------------------------------
این روش وحی منزل نیست، من در حدی که سوادم می‌رسد و می‌فهمد آن را طراحی کردم و قطعا نیاز به اصلاحاتی دارد. اگر نظری یا انتقادی داشتید بگید تا روش فکر کنیم و بتونیم طرح رو کامل‌تر کنیم.
نویسندگی یکی از هنرهای هفت گانه است و شبیه بسیاری از هنرها تشکیل شده از ساختار و محتواست.
ساختار یا فرم به خود فن ادبیات بدون در نظر گرفتن اطلاعات اطلاق می‌شود و محتوا منظور چیزی است که داخل ظرف زبانی و ادبی ریخته می‌شود.
روی این مبنا برای نقد کامل یک رمان یا دا
تابحال خواب خود را فراموش کرده اید؟ آیا دچار بختک شده اید؟ خوابهای رنگی چطور آیا تا بحال دیده اید؟
در این پست ۱۰ موضوع جالب در مورد خواب دیدن را عنوان نموده ام.
خواب دیدن افراد نابیناکسانی که بعد از تولد نابینا می‌شوند می‌توانند تصاویر را در خواب ببینند.
افرادی که نابینا به دنیا می‌آیند نمی‌توانند در خواب تصاویر را ببینند، اما نابینایان خوابهایی به شفافی افراد بینا دارند.
که البته شامل حواس پنج گانه دیگر مثل شنوایی، چشایی، بویایی، لامسه
سوم ماه می 1947[13 اردیبهشت 1326] روز به اجرا در آمدن اساسنامه صلح جویی
(قانون اساسی) ژاپن و روز قانون اساسی این کشور است که هر ساله یادبود آن و بخشی
از هفته طلایی و تعطیل رسمی است. این روز بازتاب مفهوم دمکراسی و حکومت ژاپن است. این
قانون پس از شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم و اشغال کشور توسط نیروهای متفقین، در روز
سوم نوامبر ۱۹۴۶ به تصویب رسید و رسما در سوم می سال ۱۹۴۷ به اجرا درآمد.
اساسنامه میجی یا قانون امپراتوری (مصوب ۱۸۸۹) قانون اساسی پیشین ژاپن بود
هوالمحبوبمردهای خیلی جذابی که بین اغلب مردم محبوبن، هیچ وقت برام جاذبه‌ای نداشتن،
یعنی هیچ وقت برای هیچ سلبریتی‌ای یقه پاره نکردم و عاشق و شیفتهء هیچ خواننده و
بازیگر خوشتیپ و خوشگلی نبودم. همیشه قبل از قیافهء طرف به جنمش نگاه می‌کنم، به
اینکه چند مرده حلاجه، چقدر می‌شه بهش به چشم یه تکیه‌گاه نگاه کرد.
تو انتخاب خواستگارهامم این‌شکلی هستم، اغلب اونایی که خیلی به ظاهرشون می‌نازن و
ادعای خوشتیپی دارن همون اول از نظر من مردود میشن.
از دو

کلیپ‌ترانه‌ی گیلکیِ «الؤن» استاد شمس لنگرودی در آپارات
یک‌دو‌چند شماره‌ی نخست از «گیله‌وا» را اگر بخوانید، چند دوبیتیِ گیلکی از استاد شمس لنگرودی درآن دیده می‌شود و دیگر هیچ اثر گیلکی ازو...
آن‌گونه که خودِ استاد، تابستان سال ۹۸ در پاسداشت احمد خویشتن‌دار لنگرودی در سالن ارشاد اسلامی لنگرود اعلام کردند، می‌شد فهمید که شمس سال‌هاست زبان مادری‌سرایی‌اش را بر رف اتاق پدری‌اش گذاشته است تا اینکه، اکنون با ترانه‌ی رشک‌آمیز«الؤن
تفاوت لمینت دندان و روکش دندان
تفاوت لمینت دندان و روکش در انست که لمینت دندان بصورت یک پوسته نازک همانند لنز فقط روى سطح بیرونى دندان قرار مى گیرد اما روکش بصورت پوششى کل دندان را در بر مى گیرد . اگر دندانى عصب کشى شده باشد و بیش از نیمى از نسج ان از دست رفته باشد توصیه به روکش مى شود و اگر دندان عصب کشى نباشد و بیش از نیمى از تاج دندان سالم باشد توصیه به لمینت مى شود .
درمان لمینت سرامیکی اگر تخصصى و ایده ال انجام شود ، بسیار زیبا و طبیعى خواهد
اسلامپ چیست ؟
عددی است که به وسیله آزمایش اسلامپ بتن بدست می آید که نشانگر میزان افت بتن در هنگام ساخت آن می باشد .

عدد اسلامپ بتن
میزان اسلامپ بر اساس روش مندرج در استاندارد (دت 505) کنترل می‌شود و پیمانکاران موظفند بتن موردنظر را بر اساس اسلامپهای خواسته شده در مشخصات فنی خصوصی و نقشه‌های اجرایی تهیه نمایند.

بتن‌هایی که به هنگام ریختن، اسلامپ‌شان با مشخصات خواسته شده مطابقت ننماید مردود بوده و باید از مصرف آن خودداری شده و از کارگاه خا
«هزار چهره علم» کتابی است که در آن از تاریخ و فلسفه علم صحبت می شود. اما از نظر روش و محتوا با بیشتر کتاب هایی که به معنای دقیق درباره تاریخ و فلسفه علم نگاشته شده اند تفاوت دارد. روش کتاب «تمرکز بر مطالعات موردی تاریخی به عوض نظریه پردازی های کلی» است. از نظر محتوا نیز در کنار برخی مسائل اساسی فلسفه علم همچنان که عنوان فرعی کتاب نشان می دهد درباره روانشناسی خود دانشمندان، ارزش ها و هنجارهای مرتبط با علم و همچنین درباره وجوه اجتماعی علم بحث می

از فیسبوک میهن سیگنال هم دیدن کنید.
کاش میشد به جای فصل امتحاناتفصل آغوش یار را هم داشتیم…آنوقت خردادشهریوردیهمه را مردود میشدم
و تا ابد حبس در آغوشت میشدم…
❣️❣️❣️متن عاشقانه برای عشقم❣️❣️❣️
وبلاگ قوی بخوانیم . سرمایه گذاری 2020کمی برایمعشق دم کنعطر عاشقانه اشبا منقند بوسه هایشبا تو …
عشق همان عطری ست
که از تو بر شانه ام می ماند
عطر نیستی که پریدن بدانیتو را از من بشویندآب میروم..
❣️❣️❣️شعر عاشقانه برای نامزدم❣️❣️❣️خیلى زیب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها